Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

23 maja 2020

W każdym budynku ulokowanych jest bardzo dużo różnorakich pokoi, które mają większe lub mniejsze znaczenie. Ułatwienie w poruszaniu się po nich – zarówno odwiedzającym, ale również osobom , które wykonują swoje obowiązki w danym obiekcie – umożliwiają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na chwilę obecną naprawdę ogromny. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym wyróżniają się te , które cieszą się największą popularnością?

Tabliczki na drzwi – co warto nimi oznakować?

Odpowiednie oznakowanie obiektu podnosi przejrzystość jego działania. I nie ma tu znaczenia czy w grę wchodzi sklep, przedszkole, urząd czy biuro – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na błyskawiczne odnalezienie pokoju, który na dany moment nas interesuje. Tak dzieje się na przykład w szpitalu oraz szkole. W przypadku biur, banków i urzędów tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam w danej chwili osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie wymieniać umieszczony na nich opis. Dzięki temu w sytuacji, gdy przykładowo w urzędzie ma miejsce odejście pracowników, nazwisko na tabliczce można bez trudu wymienić. Pozwala to w konsekwencji zaoszczędzić naprawdę dużą ilość gotówki – nie trzeba bowiem przeznaczać funduszy na zakup nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – jakie jeszcze mają zastosowanie?

Z pomocą tabliczek na drzwi można bez trudu rozdzielić pomieszczenia o charakterze ogólnodostępnym od tych, które przeznaczone są jedynie dla załogi danej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pomieszczenia mające charakter socjalny, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te miejsce, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie mogą mieć dostępu. Stosując tabliczki na drzwi, można też oznaczyć punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, są na ten moment bardzo popularne. Bardzo często na tych tabliczkach oprócz samego napisu stosuje się skreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz takiego typu znaku jest więc naprawdę czytelny. Nie zapominajmy także, iż tabliczki informacyjne wiesza się też przy wejściu do budynków, które posiadają ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]