Tabliczki informacyjne i BHP

2 kwietnia 2024

Tabliczki informacyjne znajdziesz na www.poniedzialek.pl.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, rośnie także nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się w takim razie gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają odnalezienie właściwego biura

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które usytuowano na budynkach, takich jak wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, urzędy, komisariaty policji. Dzięki nim z łatwością odnajdziemy właściwe miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach bloków, gdyż bardzo często można je również spotkać wewnątrz. To niezwykle duża grupa znaków, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pokoju lub pracownika w wielkich budynkach – w budynkach samorządów w przedsionku wiszą tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz sekretarza czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z wytrzymałych surowców

Pamiętajmy również o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez przepisy BHP. Informują gdzie są wyjścia bezpieczeństwa, wyznaczają strefy dla niepełnosprawnych, komunikują o zasadach używania wind podczas ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją też fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (np. aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]