Stacja czołowa – moduły i możliwości

6 lutego 2021

Więcej szczegółów o stacji czołowej.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia rozmaite urządzenia służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich elementów składa się stacja czołowa i w jakich miejscach zazwyczaj jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – sprawna konfiguracja

Stacja czołowa stosowana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – np. w apartamentowcach, pensjonatach, obiektach użyteczności publicznej oraz przez operatorów telewizji kablowej. Przenosi ona informacje do pojedynczych odbiorników. Jednym z zasadniczych elementów tworzących stację czołową jest specjalistyczna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalistyczne oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. W skład szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – oddzielne wejścia USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w przesyle obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Dużo części składających się na stację czołową wyposażona jest także w odrębne porty USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Części można dowolnie łączyć, uzyskując kompleksowy system antenowy.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]