Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

12 lipca 2020

Jeśli chcesz kupić multiswitch kaskadowy, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, świadczy sporo czynników. Musi oczywiście być niezawodna i gwarantować wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, ale równie ważna jest opcja bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością wykonywania złożonych robót – przez to pozostali abonenci nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi skalowanie instalacji będzie szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy kolejny odbiorca zamówił do niej dostęp – wystarczy tylko umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście liczba wtyczek – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych obiektach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o większej ilości gniazd. Niezwykle istotna jest również separacja między gniazdami a wyjściami – w największym stopniu wpływa bowiem na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 decybeli. Jest to ważne w szczególności w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]