Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

19 października 2019

Więcej o skrzynce teletechnicznej

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – regulują to akty normatywne. Na rynku wyróżniamy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału bezprzewodowego

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z wytrzymałego surowca i być wyposażona w odpowiednie otwory, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. W sprzedaży znajdziemy kilka kluczowych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, jak również urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz mieszkań, w której znajdują się ważne przewody – np. światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – routery, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia można zamontować na przykład na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób nieuprawnionych

Priorytetowym elementem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. Specjalistyczne zamki znakomicie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne w przypadku na dzieci. Pamiętajmy też o uporządkowaniu przewodów – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do swoich potrzeb.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]